آموزش وردپرس طراحی سایت بدون برنامه نویسی دانلود قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس قالب سارا
خانه » دسته‌بندی نشده » درباره ما

درباره ما

درباره ما

در عصری که به عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرت یافته، اطلاع ­رسانی دقیق و بهنگام، از ضروری‌ ترین ابزار مدیریت محسوب می‌گردد. گردش صحیح اطلاعات در سیستم مدیریت به مثابه گردش خون در عروق است که اگر درست، بهنگام و با حساسیت انجام شود، سیستم را از مرگ تدریجی نجات می دهد و به قله ­های پیشرفت رهنمون می ­سازد. گردش اطلاعات، مدیریت را با نشاط، حساس، و پویا نگه می‌دارد و باعث می‌ شود تا مدیران با تصمیمات صحیح و بهنگام خود، مجموعه تحت مدیریت خود را بیشتر و بهتر، هماهنگ ساخته و با بهبود بازدهی سازمانی، وضعیت اقتصادی زیرمجموعه خود را رونق بخشند.

کشور ما، ایران، به عنوان یکی از کشورهایی که پتانسیل­های بالایی برای تولید محصولات باغبانی دارد، در طول تاریخ، مورد توجه اقوام مختلف بوده است. منابع بکر و نامتناهی کشور عزیزمان، قدرتی بس شگرف برای فعالیت در این حوزه فراهم نموده، اما چه شده که باغبانی ایران امروزه به جایگاه واقعی خود نرسیده است؟ پاسخ این سوال روشنگر راه آینده باغبانی این سرزمین است.

“باغدار”، اولین ماهنامه علمی، تحلیلی و خبری علوم باغبانی و صنایع وابسته به باغبانی ایران است که از سال 1383در عرصه نشریات کشور ظهور یافته، و تاکنون بالغ بر 100 شماره از آن به چاپ رسیده است. هدف این نشریه که از کمک­های فکری جمعی از اعضای مجرب هیأت علمی دانشگاه­ها و موسسات پژوهشی کشور به عنوان اعضای هیأت تحریریه، بهره می­ گیرد این است که در تعامل با همه فعالان و صاحب ­نظران این حوزه، فعل خواستن را صرف نماید و استعدادهای نهفته موجود در این حوزه را هر چه بهتر معرفی نماید تا باعث شکوفایی آنها شود. در واقع  رسالت “باغدار”، معرفی هر چه بهتر و بیشتر باغبانی مهجور و در عین حال، با ظرفیت ایران است.

“باغدار” تلاش می­کند که به مثابه یک پل ارتباطی بین همه فعالان و مخاطبان باغبانی اعم از شرکت ­ها، دانشگاه‌ ها، مراکز تولیدی، مراکز پژوهشی، وزارتخانه ­های ذیربط، کارشناسان و دانشمندان این حوزه نقش ­آفرینی کند و با تسهیل گردش اطلاعات علمی، تحلیلی و خبری، موجب حیات و پویایی بخش باغبانی کشور گردد. به اذعان بسیاری از کارشناسان و صاحب­نظران این حوزه، “باغدار” امروزه به عنوان یک منبع و مرجع معتبر در حوزه‌ های مورد اشاره در آمده است. این ماهنامه با شعار “باغدار، ارمغانی برای همه علاقمندان باغبانی” در قالب­های زیر، اقدام به چاپ مطالب و مقالات متنوعی برای خوانندگان خود اعم از دانشجویان، باغداران و علاقمندان باغبانی می­نماید:

  • نشر جدیدترین اخبار و گزارش­های باغبانی
  • معرفی آخرین یافته ­ها و دانستنی ­های روز باغبانی ایران و دنیا
  • مصاحبه با شخصیت­ها و افراد فعال در حوزه باغبانی
  • نقد و تحلیل رویکردها و راهبردها حاکم در مدیریت باغبانی کشور و آسیب ­شناسی آنها
  • ترویج روش­های نوین کشت و پرورش محصولات باغبانی اعم از گل، میوه و سبزی
  • معرفی گیاهان دارویی، ادویه­ای و عطری، و نحوه پرورش آنها
  • معرفی جاذبه ­های گردشگری باغبانی ایران و دنیا
  • معرفی گل­ها و گیاهان آپارتمانی
  • و ارائه ده­ها اطلاعات کاربردی، مفید و جذاب دیگر در حوزه باغبانی

امید است فعالیت­های این نشریه بتواند قدمی هر چند کوچک در راستای اعتلای بخش بزرگ باغبانی کشور بردارد. انشاءا…

فهرست همکارانی که در حال حاضر در انتشار این نشریه نقش دارند به شرح زیر است:

صاحب امتیاز و مدیر مسئول: روح الله میرزایی

سردبیر: دکتر محمودرضا روزبان

هیات تحریریه: دکتر کاظم ارزانی، دکتر محمود لطفی، دکتر کوروش وحدتی، دکتر محمودرضا روزبان، دکتر حسن حاج نجاری، دکتر عباس یداللهی و دکتر مجید راحمی

دبیر شورای سیاست گذاری: مهندس علیرضا میرزایی

مدیر هنری: محمد گودرزی

مدیر داخلی: علی محمد محتاجی

امور بازرگانی و روابط عمومی: علی محمد محتاجی

امور مشترکین: علی محمد محتاجی

همکاران افتخاری باغدار: مهندس امیر آقافرینی، مهندس سعادت ساریخانی و مهندس سعیده رستمی

theme