آموزش وردپرس طراحی سایت بدون برنامه نویسی دانلود قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس قالب سارا
خانه » دانستنی‌ها » درختی که با انفجار اتمی هم نابود نشد

درختی که با انفجار اتمی هم نابود نشد

درختی که با انفجار اتمی هم نابود نشد

درختان موجودات زنده‌ای هستند که در دنیا از ارزش خاصی برخوردارند زیرا فواید بسیاری برای انسان‌ها داشته و باعث می‌شوند تا زندگی برای ما راحت‌تر باشد.

به گزارش “باغدار نیوز” به نقل از پایگاه خبری “العالم”؛ گونه‌های مختلفی از درختان در دنیا وجود دارد که هر کدام ویژگی و خصوصیت‌های خاص خود را دارند. “بونسای” یکی از روش­های پرورش درختان در گلدان است که برای اولین بار در ژاپن توسعه یافته است. این درختانی که به این شیوه نگهداری می­شوند دارای شکلی مشابه با درختان بزرگ اما در اندازه‌ای بسیار کوچک و مینیاتوری هستند.


یک درخت بونسای ژاپنی این روزها در موزه‌ای در آمریکا به نمایش گذاشته شده است که در سال 1625 کاشته شده است. این درخت که شکلی بسیار جالب و تازه دارد این روزها نزدیک به 388 سال سن دارد و حوادث بزرگی را در دنیا مشاهده کرده است. این بونسای که به نظر درختی بسیار جوان است در سال 1945 در شهر هیروشیما بود و موجود زنده‌ای است که توانسته از این فاجعه بزرگ جان سالم بدر برده و به حیات خود ادامه دهد. این درخت در آن زمان در خانه خانواده‌ای بود که پس از انفجار بمب همه آن‌ها کشته شدند. این درخت که هم از نظر سنی و هم عجایب، یکی از متفاوت ترین درختان دنیاست در سال 1976 در طی مراسمی به دولت امریکا اهدا شد و آن‌ها نیز این درخت را برای نمایش به موزه ارسال کردند. گفتنی است که این درخت این روزها در شرایط خوبی به سر می‌برد.

theme