آموزش وردپرس طراحی سایت بدون برنامه نویسی دانلود قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس قالب سارا
خانه » طبیعت و اقلیم » زیباترین باغ دنیا با گل‌های طبیعی

زیباترین باغ دنیا با گل‌های طبیعی

زیباترین باغ دنیا با گل‌های طبیعی

حتما تا به حال در مورد باغ بوچارت (Butchart Garden) چیزهایی شنیده‌اید. این باغ که در ونکور کانادا واقع شده امروز به یکی از دیدنی‌ترین مکان‌های دنیا تبدیل شده است. باغی که در جزیره ونکور کانادا و در فاصله‌ی ۲۱ کیلومتری از شهر ویکتوریا قرار گرفته و سال تأسیس آن به ۱۹۰۴ میلادی می‌رسد. یک باغ کاملاً رویایی با حدود ۲۰ هکتار وسعت که حقیقتاً می‎توان آن را شاهکار معماری سبز نامید. در حقیقت شاید بتوان این پردیس افسانه‌ای را مؤثرترین و گویاترین سروده‌ی انسان‌ساز در ستایش مادر طبیعت دانست. جالب اینکه از این باغ پرشکوه و بی‌مانند، سالانه بیش از یک میلیون نفر بازدید می‌کنند و دولت کانادا همزمان با یکصدمین سال تولد این باغ بهشتی، آن را به عنوان یک سند ملی، تاریخی به ثبت رسانید.


لازم به یادآوری است که اکثر کشورهای جهان حتی کشورهای بسیار دور و کم بنیه از نظر تاریخی و اجتماعی هم در این مجموعه، باغی نمونه از سرزمین خودشان را دارند و در ابتدای ورودی باغ؛ پرچم کشور آنها بر سر در ورودی، نصب شده است اما متاسفانه نام و نشانی از ایران که زیباترین باغ­ها با خصوصیات و مشخصات منحصر به فردش را در طول تاریخ داشته، نیست!

مصداق عینی این جمله که “اگر انسان بخواهد می‌تواند بزرگترین و زیباترین شعر را در ستایش طبیعت بیافریند”، را در باغ بوچارت می­توان رویت نمود. این باغ که به افتخار رابرت بوچارت و همسرش به این نام موسوم شده است، یکی از چشم‌نواز‌ترین، سحرانگیز‌ترین و پرجاذبه‌ترین سازه‌های بشری در ستایش طبیعت است. “باغدار” شما را به دیدن تصاویر زیبای این باغ دعوت می­کند.

{gallery}images/tabiat_v_eghlim/Butchart_Garden/{/gallery}

theme