آموزش وردپرس طراحی سایت بدون برنامه نویسی دانلود قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس قالب سارا
خانه » طبیعت و اقلیم » مظلومیت باغ فدک در چشمان حیرت زده دوربین

مظلومیت باغ فدک در چشمان حیرت زده دوربین

مظلومیت باغ فدک در چشمان حیرت زده دوربین

فدک قریه‌ای در منطقه حجاز است که حدود ۱۶۰ کیلومتر تا مدینه فاصله دارد. فدک مملو از درختان نخل و چشمه‌های جوشان بود. زمین‌های حاصلخیزی داشت و از منابع مهم در آمد در منطقه حجاز محسوب می‌شد. ارزش درختان نخل این ناحیه در آن زمان با ارزش درختان نخل شهر کوفه در قرن هفتم برابر بود. در نزدیکی فدک دژی به نام «شمروخ» وجود داشت که هم اکنون در آنجا روستای بزرگی به نام «حائط» با نخل‌های فراوان وجود دارد.


فلسفه وجودی فدک به آن روز تاریخی (25 ربیع الاول) برمی‌گردد که بر اساس روایات متعدد، رسول مکرم اسلام، این باغ مصفا را به دختر عزیزشان حضرت فاطمه‌ الزهرا (س) هدیه کردند. واقعه‌ای که خیلی‌ها تلاش می‌کنند واقعیت آن را کتمان کنند.

به گزارش “باغدار نیوز” به نقل از “انتخاب”، محمد کاظم­پور که توفیق عکاسی از این باغ تاریخی را پیدا کرده، در این خصوص می­گوید: حضور خود را عنایت خدا و لطف بانوی گل‌ها می‌دانم و انتشار و باز نشر مکرر تصاویر آن باغ، سعادت بزرگی است که وظیفه خویش می‌دانم. می‌گویند: «زکات العلم، نشرها» و چه علمی بالاتر از این سعادت برای من که از دریچه دوربین، مظلومیت باغ فدک را به ثبت رساندم، آن هم در روزی که شهادت آن بانوی بزرگوار بود.

مطمئن باشید هر عکسی که از فدک به شما تقدیم می­شود شرح دل همه شیعیان است که می‌خواهند فدک را ببینند و در سایه‌سار نخل‌هایش قدم بزنند، از آب چشمه حضرت فاطمه (س) وضو بسازند و در مسجد آن حضرت، دو رکعت نماز تحیت بخوانند. عکس‌هایم را تقدیم به مردان و زنانی می‌کنم که با گریه‌های فدکیه پیر شدند. تقدیم به جوانانی می‌کنم که در تاریخ اسلام به دنبال فدک در جغرافیای عربستان می‌گردند.

آری، فدک نه تنها از بین نرفته، بلکه با زخم‌هایی که بر در و دیوار و نخل‌های شکسته خود دارد، مظلومیت 1400 ساله اهل بیت را فریاد می‌زند. “باغدار” شما را به دیدن تصاویر مظلومیت باغ فدک دعوت می­نماید.

{gallery}images/tabiat_v_eghlim/Fadak/{/gallery}

theme