آموزش وردپرس طراحی سایت بدون برنامه نویسی دانلود قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس قالب سارا
خانه » طبیعت و اقلیم » آنها پل‌ها را نمی‌سازند، بلکه می‌رویانند!

آنها پل‌ها را نمی‌سازند، بلکه می‌رویانند!

آنها پل‌ها را نمی‌سازند، بلکه می‌رویانند!

مگالایا، استانی در هند است که گمان می­رود یکی از پر باران‌ترین مناطق دنیا باشد. این منطقه جنگل‌هایی انبوه و رودهایی خروشان دارد. گذر از این رودها یکی از دغدغه‌های همیشگی مردم بوده است. اما مردم این ناحیه به جای بنا کردن پل‌هایی از چوب، سنگ، فلز یا سیمان و به جای استفاده از دانش مهندسی و معماری پل، سال‌های متمادی است که آراسته به هنر و دانشی منحصر به فرد شده‌اند؛ آنها پل‌ها را نمی‌سازند، بلکه می‌رویانند!


به گزارش “باغدار نیوز” به نقل از “الف”، در این روستا، مردم ریشه‌ها و شاخه‌های درختانی را که در دو سوی رودخانه قرار دارند، در راستای افقی قرار می‌دهند و به تدریج شبکه‌ای زنده از ریشه‌ها و شاخه‌ها ایجاد می‌کنند. طول بعضی از این پل‌های زنده به حدود سی متر هم می‌رسد و می‌تواند وزن پنجاه نفر و حتی بیشتر را هم تحمل کند. این پل‌های زنده به تدریج رشد می‌کنند و بر مقاومت آن‌ها افزوده می‌شود. ساکنان محلی هند، بیش از هزار سال است که این کار را می‌کنند، آن‌ها بیشتر از درخت کائوچو برای این کار استفاده می‌کنند.

ناگفته نماند ساخت یک پل با این روش ده تا پانزده سال طول می‌کشد، چرا که باید با صبر و حوصله فراوان و بدون آسیب رساندن به بافت زنده درخت، آن‎ها را در جهت مناسب رویاند. بسیاری از ساکنان این هنر را به فرزندان خود آموزش می­دهند و به آن‎ها یاد می‌دهند که چطور بدون آسیب رساندن به ریشه‌های درختان، با شکیبایی، پل‌هایی سبز درست کنند. این پل‌ها نمونه‌ والایی از پیوند انسان و طبیعت است. “باغدار”، شما را به دیدن تصاویر زیبای این هنرنمایی دعوت می­کند.


theme