آموزش وردپرس طراحی سایت بدون برنامه نویسی دانلود قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس قالب سارا
خانه » سبز زیست » نگهداری میوه ­ها و سبزی ­های تازه برای داشتن طعمی بهتر

نگهداری میوه ­ها و سبزی ­های تازه برای داشتن طعمی بهتر

نگهداری میوه ­ها و سبزی ­های تازه برای داشتن طعمی بهتر

“دکتر نوید یزدانی”

اگرچه عطر و مزه میوه ­ها و سبزی­ ها تا حدود زیادی تحت تاثیر کیفیت آنها در زمان برداشت و تشخیص دقیق زمان برداشت قرار می­گیرد ولی نحوه نگهداری آنها نیز در این رابطه بسیار تعیین کننده و حائز اهمیت است. در روزهای پایانی سال معمولا خانواده­ها اقدام به خرید میوه و سبزی و نگهداری آن برای مصرف در طول تعطیلات نوروزی می­کنند. همچنین در طول سال نیز معمولا ما ایرانی­ها میوه و سبزی را بیشتر از نیاز روزانه خرید می­کنیم. در این رابطه برای نگه­داری میوه ها و سبزیها تازه برای دست یابی به طعم بهتر حتما لازم است که به نکاتی که در ادامه می­آید توجه کرد.


بسیاری از میوه ­ها و سبزی­ ها باید بیرون از یخچال نگهداری شوند. چراکه دمای یخچال (معمولا بین 3/3 تا 5/5 درجه سانتیگراد) یا باعث سرمازدگی آنها می­شود و یا از رسیدن کامل آنها جلوگیری می کند که در نتیجه این محصولات هیچگاه به بالاترین حد عطر و طعم، و بافت مناسب نمی­رسند. برای مثال، وقتی موز را در یخچال نگه دارید، پوست آن به سرعت سیاه می­شود و هرگز به مقدار کافی شیرین نخواهد شد. هندوانه اگر بیشتر از سه روز در یخچال نگهداری شود رنگ قرمز و طعم مناسب خود را از دست می­دهد. گوجه­فرنگی­های صورتی رنگ در شرایطی خوش طعم و کاملا قرمز رنگ خواهند شد که در دمای اتاق قرار بگیرند. اگر این گوجه فرنگی­ها در یخچال گذاشته شوند، قرمز نخواهند شد و حتی گوجه فرنگی­های قرمز رنگ نیز طعم مطلوب خود را از دست می­دهند.

بعضی از محصولات باید در ابتدا خارج از یخچال برسند و سپس به یخچال منتقل شوند. تعداد اندکی از میوه­ها و سبزی­های میوه­ای زمانیکه در دمای اتاق نگهداری می­شوند، شیرین شده و نرم می­شوند. برای مثال، گلابی­های دیررس وقتی بر روی پیشخوان و خارج از یخچال قرار می­گیرند همزمان با اینکه زرد رنگ می­شوند، نرم­تر و شیرین­تر نیز می­گردند. پس از آنکه این محصولات می­رسند می­توان آنها را برای یک تا سه روز بدون کاهش طعم در یخچال نگهداری کرد.

نگهداری در یخچال

برای نگهداری میوه­ها و سبزی­ها در یخچال باید از کیسه­های پلاستیکی سوراخ­دار و از قسمت جا میوه­ای استفاده شود. شما می­توانید با یک وسیله نوک تیز یا پانچ، سوراخ­های کوچکی در کیسه­های پلاستیکی معمولی ایجاد کنید. حدود 20 سوراخ به ازای هر کیسه پلاستیکی متوسط کفایت می­کند. همچنین، میوه­ها و سبزی­ها را جدا از یکدیگر نگ­داری نمایید به عبارتی بهتر است برای هر گروه از یک کشوی یخچال استفاده کنید تا از اثرات مضر اتیلنی که توسط میوه­ها تولید می­شود بر سبزی­ها بکاهید.


برای دریافت مقاله کامل، شماره 79 باغدار را خریداری نمائید.

theme