آموزش وردپرس طراحی سایت بدون برنامه نویسی دانلود قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس قالب سارا
خانه » طبیعت و اقلیم » بلندترین باغ عمودی جهان

بلندترین باغ عمودی جهان

بلندترین باغ عمودی جهان

برج مسکونی Clearpoint در نزدیکی شهر کلمبوی سریلانکا، بزرگترین باغ عمودی مسکونی جهان محسوب می‌شود.


به گزارش “باغدار نیوز” به “نقل از خبر آنلاین”، مراحل ساخت این برج 46 طبقه از سال گذشته آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود که تا سال 2016 به بهره‌برداری برسد. این برج مسکونی با ارتفاع 186 متر، از 164 آپارتمان به مساحت 213 متر مربع تشکیل شده، و هر آپارتمان دارای بالکنی اختصاصی با پوشش گیاهی مناسب است.

اصلی‌ترین ویژگی بزرگترین باغ عمودی جهان، نمای پوشیده از گیاه آن است که علاوه بر ایجاد سایه مناسب، با جذب آلاینده‌های هوا از جمله دی‌اکسید کربن، به تصفیه هوا کمک کرده و صداهای اضافی محیط را جذب می‌کند. آبیاری گیاهان در این برج بصورت کاملا خودکار و توسط سیستم آبیاری قطره‌ای انجام می‌شود. آب مورد نیاز نیز از طریق آب باران، تصفیه آب ظرفشویی و حمام منازل تأمین می‌شود که مصرف آب را تا 45 درصد کاهش می‌دهد.


پوشش گیاهی روی نمای خارجی ساختمان، مانع از نفوذ نور اضافی خورشید از طریق پنجره‌ها به داخل محیط خانه شده و نیاز به استفاده از سیستم خنک‌کننده و در نتیجه هزینه‌های برق مصرفی را کاهش می‌دهد. همچنین، پنل‌های خورشیدی که بر روی سقف برج مسکونی تعبیه می‌شوند، برق مورد نیاز برای سیستم­ روشنایی راهروها، آسانسور و سیستم تصفیه فاضلاب برج را تأمین می‌کنند.

ساخت برج Clearpoint که مشرف به رودخانه Diyawanna است فرصت منحصر به فردی را به بخشی از جامعه متمول سریلانکا می­بخشد که زندگی مجلل خود را در راستای کمک به حفظ محیط زیست و توسعه سازگار با آن تجربه کنند. “باغدار” شما را به دیدن تصاویر زیبای بلندترین باغ عمودی جهان دعوت می­کند.


theme