آموزش وردپرس طراحی سایت بدون برنامه نویسی دانلود قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس قالب سارا
خانه » قاصدک » گرانترین و محبوبترین گل­ها میان مردم

گرانترین و محبوبترین گل­ها میان مردم

گرانترین و محبوبترین گل­ها میان مردم

رئیس اتحادیه تولید‌کنندگان گل و گیاه استان تهران گفت: گل ” لیلیوم اورینتال ” گران‌ترین و گل “رز” محبوب‌ترین گل میان مردم است.

به گزارش “باغدار نیوز” به نقل از “ایسنا”، غلامحسین سلطان‌ محمدی با بیان این‌که قیمت این گل در بازار گل شاخه‌ای 7000 تومان است، اظهار کرد: قیمت هر شاخه گل در مغازه، 12 درصد گران‌تر از قیمت عرضه شده در بازار گل است. وی همچنین، گل رز را محبوب‌ترین گل در میان مردم دانست و افزود: قیمت گل رز نسبت به سایر گل‌ها نوسان زیادی دارد اما می‌توان قیمت میانگین سالانه‌ آن را 3000 تومان برآورد نمود.


رئیس اتحادیه تولید‌کنندگان گل و گیاه استان تهران، گل رز هلندی را در میان سایر گونه‌های گل رز، محبوب‌تر عنوان و اظهار کرد: در حال حاضر قیمت این نوع گل در بازار گل 3000 تومان است اما قطعا تا روز مادر و افزایش تقاضا، قیمت این نوع گل در بازار نیز به 5000 تومان می‌رسد.

سلطان‌محمدی با بیان این‌که گل رز هلندی توانسته در ایران جایگاه واقعی خود را پیدا کند، گفت: قیمت این نوع گل در 65 روز از سال بالاتر از قیمت جهانی است. نیمی از سال قیمت گل متعادل است.

وی با اشاره به وضعیت قیمت گل و گیاه طی یکسال در بازار گفت: وضعیت قیمت گل و گیاه در 65 روز از سال که مصادف با مناسبت‌های مذهبی و سنتی مختلف مانند اعیاد است به نفع تولید‌کنندگان تمام می‌شود چراکه تقاضای بسیاری وجود دارد که در نتیجه‌ آن میزان تولید نیز افزایش می‌یابد.

رئیس اتحادیه تولید‌کنندگان گل و گیاه استان تهران افزود: در طول یکسال، 150 روز قیمت گل و گیاه به صورت متعادل است؛ به‌گونه‌ای که هم تولید‌کننده و هم مصرف‌کننده سود می‌برند و این در حالی است که در 150 روز دیگر سال که مصادف با ایام سوگواری و عزاداری است، محصولات زیرقیمت تولید عرضه می‌شوند که موجب ضرر و زیان به فروشنده و تولید‌کننده است.

theme