آموزش وردپرس طراحی سایت بدون برنامه نویسی دانلود قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس قالب سارا
خانه » قاصدک » کیوی سیستم حفاظتی بدن را تقویت کرده و از بروز سرطان جلوگیری می‌کند

کیوی سیستم حفاظتی بدن را تقویت کرده و از بروز سرطان جلوگیری می‌کند

کیوی سیستم حفاظتی بدن را تقویت کرده و از بروز سرطان جلوگیری می‌کند

به گزارش “باغدار نیوز” به نقل از “دهقان نیوز”، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم‌ کشاورزی و منابع طبیعی ساری ضمن بیان مطلب فوق گفت: کیوی به لحاظ داشتن ریزمغذی‌های مختلف از ارزش‌ درمانی و تغذیه­ای بسیار بالایی برخوردار است.

دکتر اکبرزاده با بیان اینکه کیوی برای تامین ویتامین “ث” منبع خوبی است گفت هر سهم از این میوه قادر است 95 درصد نیاز روزانه فرد به این ویتامین را تأمین کند. عضو هیأت علمی دانشگاه علوم ‌کشاورزی و منابع طبیعی ساری افزود: این میوه به لحاظ داشتن ریزمغذی‌های مختلف از ارزش‌ غذایی بسیار بالایی برخوردار است.

اکبرزاده یادآور شد که کاهش قدرت ماهیچه‌ای و بینایی نیز در سالمندانی که به‌طور مداوم از کیوی استفاده می‌کنند، کمتر دیده می‌شود. وی با اشاره به اینکه به دلیل خاصیت کاهندگی کیوی که بر سطح تری گلیسیریدها دارد، مصرف این میوه از غلظت خون می‌کاهد افزود: این میوه از تنگ‌شدن عروق و بروز انواع سکته‌ها جلوگیری می‌کند و مانند قرص آسپیرین، سبب رقیق شدن خون شده و از ایجاد پلاک در خون جلوگیری می‌کند. ایشان در عین حال هشدار داد که کیوی برای افرادی که مستعد سنگ کلیه و سنگ کیسه صفرا هستند، باید با احتیاط میل شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم ‌کشاورزی و منابع طبیعی ساری با بیان اینکه گزالات موجود در کیوی مانع جذب کلسیم می‌شود گفت: به این دلیل نباید حداقل 2 تا 3 ساعت قبل و بعد از مصرف لبنیات و حتی قرص‌های کلسیم، این میوه مصرف شود تا مانع جذب این ماده مغذی نشود.

theme