آموزش وردپرس طراحی سایت بدون برنامه نویسی دانلود قالب وردپرس قالب رایگان وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس قالب سارا
خانه » دانستنی‌ها » چرا “عطر” انسان را جذاب­تر می­کند؟

چرا “عطر” انسان را جذاب­تر می­کند؟

چرا “عطر” انسان را جذاب­تر می­کند؟

دانشمندان معتقدند که عطر و رایحه خوش، انسان را جذاب تر می کند.

به گزارش “باغدار نیوز” به نقل از “توریسم آنلاین”، بوی خوش و بوی بد در تقویت و تضعیف روابط اجتماعی افزاد نقش مهمی ایفا می­کند.

ذهن ناخودآگاه انسان، قدرت فوق­ العاده ­ای دارد و به همین دلیل هرکسی که بوی بهتری داشته باشد، در نظر ما جذاب­تر به نظر می رسد. ما به طور غیر ارادی نسبت به بو واکنش نشان می­دهیم زیرا بینی ما با “سیناپس” های موجود در بخش ناخودآگاه ذهن در ارتباط هستند.


عطرها به آسانی درست نمی­شوند، بنابراین قیمت نسبتا بالایی دارند اما در مقابل رایحه­ ای به شما می­دهند که باعث ارسال و دریافت احساسات مثبت، رضایت و واکنش­های قدرتمند نیمه هوشیارانه می­گردد. به عنوان نمونه، رایحه وانیل در بسیاری از عطرها، احساس رضایت، شادمانی کودکانه و رایحه شیرینی­ های خوشمزه را تداعی می­کند. رایحه اسطوخودوس، حسی مملو از آرامش برای انسان به ارمغان می­آورد، و رایحه مرکبات، تصویری از سلامتی و پاکیزگی را می­دهد. در کل، رایحه های مختلف باعث می­شود افراد، جوان­تر، ورزشکار و خوش­اندام به نظر برسند.

گفتنی است استفاده از عطر و رایحه­ های خوش، زمان معینی ندارد و اینکه انسان همیشه خوشبو و معطر باشد، اصلی مهم برای روابط اجتماعی است و تنها نکته مهم استفاده از رایحه مناسب در فصل، زمان و مکان مورد نظر است که تاثیر عطر را افزایش می­دهد.

theme